Docelowo radomska placówka ma obsługiwać połowę połączeń przychodzących na główną infolinię Medicover. W Polsce z usług tej firmy korzysta ponad 7 tysięcy firm i ponad 500 tysięcy pacjentów. Medicover posiada 30 własnych placówek medycznych w całym kraju oraz tysiąc współpracujacych. W Radomiu, oprócz call center, ma się także mieścić centrum telefonicznej sprzedaży usług medycznych.
 
W działającym od kilku tygodni w Radomiu centrum telefonicznym pracuje 30 osób, kolejnych 15 jest w trakcie szkolenia. W 2016 roku firma zamierza zatrudnić 100 osób, drugie tyle ma znaleźć tutaj pracę w kolejnych latach. Firma oferuje zatrudnienie między innymi na stanowiskach konsultantów telefonicznej obsługi klienta i konsultantów telesprzedaży.
- W drugiej połowie roku pojawi się zapotrzebowanie na pracowników zarządzających szkoleniami, jakością i procesami - poinformował w środę 24 lutego 2016 roku na konferencji prasowej wiceprezes zarządu Medicover Mirosław Suszek. Według niego, szansę na znalezienie zatrudnienia mają osoby w różnym wieku i z różnym doświadczeniem zawodowym.

Czytaj: Warszawa: powstanie nowe Centrum Medyczne Medicover>>>
 
Medicover nie ma w Radomiu swojego własnego centrum medycznego.
- Jesteśmy otwarci na to, by dalej inwestować w Radom. Będziemy intensywnie pracowali nad tym, by złożyć dobrą ofertę przedsiębiorcom i mieszkańcom. Jeśli pojawią się klienci, będziemy skłonni zainwestować w Radomiu w nową klinikę  – zaznaczył dyrektor komercyjny Medicover Artur Białkowski.
 
Zdaniem prezydenta miasta Radosława Witkowskiego, wybór Radomia przez Medicover świadczy o atrakcyjności tego miasta dla firm z sektora usług dla biznesu.
- Nasz pakiet wsparcia inwestorów, dobry system kształcenia kadr, umiarkowane koszty prowadzenia biznesu w Radomiu i atrakcyjna lokalizacja miasta to tylko niektóre z naszych atutów – podkreślił Witkowski. (pap)
 
 
Dowiedz się więcej z książki
Ustawa o działalności leczniczej. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł