Jest to kolejna inwestycja właścicieli Medicover, będąca częścią długofalowej strategii rozwoju na rynku usług medycznych w Polsce.

- Około 6-ciu lat temu zakończyliśmy pierwszy etap naszych działań, oddając w ręce pacjentów Szpital o powierzchni 16 tys. mkw. Zakup gruntu pozwala nam na rozbudowę szpitala oraz umożliwia inwestowanie w pozostałe obszary usług zdrowotnych - mówi Marcin Łukasiewicz, dyrektor inwestycji i rozwoju Medicover. - Jesteśmy przekonani, że dzięki doskonałej lokalizacji, w pobliżu południowej obwodnicy Warszawy, nasza oferta będzie dostępna dla jeszcze większej liczby osób - dodaje.

Otwarcie Szpitala Medicover, inwestycja o wartości 40 mln euro, było ukoronowaniem działalności firmy Medicover w Polsce. W szpitalu działa 7 klinik oraz dwa specjalistyczne centra: Centrum Diagnostyczne i Centrum Konsultacyjne, a także restauracja, apteka i kiosk. Od roku akademickiego 2011/2012 wspólnie z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie prowadzone są w trybie dziennym oraz tzw. pomostowym nowatorskie studia pielęgniarskie pod nazwą „Pielęgniarstwo AWF-Medicover. Europejski standard zawodu”. Od 2011 roku Szpital Medicover współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. W Polsce opiekuje się ponad 5 tys. firm i ponad 500 tys. pacjentów. Posiada 30 szerokoprofilowych Centrów Medicover w największych miastach Polski: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce.