Metoda jest stosowana przy określaniu przyczyn niepłodności, w przypadku której jednym z podstawowych badań jest sprawdzenie drożności jajowodów oraz stanu macicy pod kątem zrostów, które mogą utrudniać proces zapłodnienia. Te badania jednak posiadają skomplikowana formę i wymagają konieczności pobytu w szpitalu.

Tymczasem badanie SonoFlow może zostać wykonane w ramach wizyty ginekologicznej, jeżeli tylko lekarz posiada w gabinecie aparat USG. Jego przeprowadzenie nie wymaga podania znieczulenia, leków przeciwbólowych lub leków kontrastowych – a zatem nie jest wymagana hospitalizacja pacjentki, która dostaje wynik zaraz po zakończeniu badania.
Badanie pozwala stwierdzić obecność polipów lub mięśniaków, które czasami mogą być mylone ze skrzepłą krwią i jest alternatywą dla histerosalpingografii radiologicznej.

Badanie Badania urządzeniem SonoFlow można wykonać w placówkach Medicover działających w Katowicach (CM Chorzowska i CM Graniczna), w Krakowie (CM Podgórska) i CM Bora Komorowskiego oraz we Wrocławiu (CM Globis i CM Strzegomska).

Medicover posiada w Polsce 30 szerokoprofilowych centrów w największych miastach Polski: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce. Na warszawskim Wilanowie Medicover prowadzi szpital.


Źródło: www.medicover.com