Pacjenci placówek Medicover mogą także korzystać z praktycznego przewodnika, zawierającego wskazówki na temat jak najwygodniej uzyskać pomoc w przypadku różnych potrzeb zdrowotnych, takich jak np. infekcja, uraz, szczepienie itp. czy możliwość wysłania prośby o kontakt pielęgniarki, będącej koordynatorem opieki.

Platforma zawiera też wiele przydatnych narzędzi i porad, dzięki którym można się dowiedzieć, jak właściwie dbać o zdrowie, korzystać z opieki medycznej i zmienić swój styl życia na zdrowszy. Natomiast strefa aktualności zawiera bieżące informacje o nowych usługach i kolejnych udogodnieniach dla pacjentów.

Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. W Polsce dostarcza usługi medyczne dla ponad 5600 firm oraz 420 tysięcy klientów. Posiada 30 centrów medycznych, zatrudnia około 4000 pracowników i obsługuje blisko 2 miliony wizyt lekarskich rocznie.

Centra Medicover znajdują się w największych miastach Polski, między innymi w Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Bielsku-Białej  i Białymstoku. Medicover współpracuje też z ponad 700 placówkami partnerskimi w całej Polsce.