Medicover kupił 100 procent udziałów w spółce Allenort Kardiologia. Jest to kolejny krok w realizacji długofalowej strategii rozwoju Medicover na rynku usług medycznych w Polsce oraz odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie dostępu do świadczeń kardiologicznych. Transakcja została sfinalizowana 23 lutego 2015 roku.

W wyniku transakcji Medicover przejął Oddział Kardiochirurgii Allenort, który od 2012 roku funkcjonuje w Szpitalu Medicover oraz Centrum Kardiologii Allenort, mające siedzibę przy ulicy Płowieckiej 37 w Warszawie. Oddział Kardiochirurgii realizuje pełen zakres leczenia operacyjnego chorób serca i dużych naczyń. Centrum Kardiologii na Płowieckiej wyróżnia wysokospecjalistyczna kardiologia inwazyjna oraz szczególnie wysokie kompetencje w zakresie leczenia arytmii serca. Obecnie Medicover nie planuje zmian na poziomie operacyjnym, zatem Centra Allenort będą funkcjonowały tak jak dotychczas.

- Nie mamy wątpliwości, że inwestycja w obszar kardiologii to dla Medicover właściwy kierunek rozwoju. Choroby sercowo-naczyniowe to nadal najczęstsza przyczyna zgonów w Polsce, a choroby serca dotykają kilka milionów naszych rodaków. Z powodu zawału serca umiera codziennie około 100 osób, podczas gdy  choroby układu sercowo-naczyniowego są przyczyną prawie 500 zgonów każdego dnia. Teraz dzięki wiedzy i kompetencjom lekarzy Allenort będziemy skutecznie leczyć nawet najtrudniejsze przypadki - mówi Marcin Łukasiewicz, dyrektor inwestycji i rozwoju Medicover. - Inwestycja w Allenort pozwoli nam radykalnie poszerzyć zakres naszych kompetencji w medycynie szpitalnej. Współpraca z kardiochirurgią i anestezjologią Allenort, działającymi na terenie naszego szpitala od 2012 roku, układa się bardzo dobrze, zatem pełna integracja nie będzie stanowiła żadnego problemu. W okresie przejściowym kardiologia Allenort będzie działała w starej placówce na Płowieckiej, a docelowo zostanie połączona z naszą Kliniką Kardiologii w Wilanowie. - dodaje Marcin Łukasiewicz.

- Współczesna medycyna wymaga olbrzymich nakładów infrastrukturalnych i kompleksowego podejścia do pacjenta. Wielospecjalistyczny Szpital Medicover, prawdopodobnie jeden z najnowocześniejszych szpitali w Polsce, szeroko otwiera drzwi dla pacjentów Allenort – mówi Marek Szufladowicz, wiceprezes i dotychczasowy współwłaściciel spółki Allenort Kardiologia. - Przekazujemy nasze „pierwsze dziecko” w dobre ręce. Plany dalszych inwestycji Medicover zapewnią dobre perspektywy rozwoju zarówno dla dotychczasowej działalności i pozwolą również na wprowadzenie nowych serwisów.

Allenort to grupa spółek medycznych z całkowicie polskim kapitałem, w której większościowe udziały posiadają lekarze. Zasadniczym kierunkiem działalności medycznej Allenort jest wysokospecjalistyczna medycyna, a w szczególności kardiologia interwencyjna, zabiegowa elektrofizjologia, leczenie chorób układu krążenia i układu naczyniowego, kardiochirurgia, nowoczesna diagnostyka radiologiczna oraz onkologia.

Nad diagnostyką i leczeniem pacjentów czuwa zespół ponad 200 wysoko wykwalifikowanych lekarzy - specjalistów różnych dziedzin medycyny, bezpośrednio lub pośrednio związanych z kardiologią. Ogromne doświadczenie zespołu i zakres specjalizacji współpracujących ze sobą lekarzy, pozwala na bezpieczne i skuteczne leczenie trudnych przypadków. Zespołem medycznym kieruje grono profesorów – autorytetów uznanych w swoich dziedzinach. Pierwsza Klinika Allenort powstała w 2005 roku w Warszawie.

Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. W Polsce opiekuje się ponad 5 tysiącami firm i ponad 500 tysiącami pacjentów. Posiada 30 szerokoprofilowych Centrów Medicover w największych miastach Polski: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce. O zdrowie pacjentów troszczy się ponad 1400 lekarzy i 300 pielęgniarek i personelu pomocniczego w placówkach własnych oraz przeszło 9 tysięcy lekarzy współpracujących.

Medicover zbiera doświadczenia i poszerza zakres działalności już od 20 lat. Ukoronowaniem dotychczasowego rozwoju firmy w Polsce było otwarcie w 2010 roku pierwszego, pełnoprofilowego Szpitala Medicover w warszawskim Wilanowie. Jako jedyna prywatna firma medyczna w Polsce, Medicover zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, aż po opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. 

Grupa Medicover rozwija swoją działalność nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy. Jest obecna w Czechach, na Węgrzech i Słowacji oraz w Rumunii. Medicover jako lider prywatnej opieki medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej, wytycza nowe standardy jakości na rynku.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.medicover.pl, stan z dnia 25 lutego 2015 r.