Dzięki unijnemu dofinansowaniu na polanie Janówka w Krynicy-Zdroju przywrócony do życia zostanie „zielony salon uzdrowiskowy”, gdzie będzie można odpocząć w modernistycznym ogrodzie przy potoku Palenica. W samej Krynicy renowację przejdą też między innymi Bulwary Dietla, park im. Mieczysława Dukieta, słynny deptak czy Park Zdrojowy na Górze Parkowej. Gruntowny remont czeka też pijalnię „Jana” i sanatorium Nowe Łazienki Mineralne.

Dofinansowanie dla tego projektu to ponad 4 mln zł. Całkowita jego wartość wynosi prawie 6 mln zł.

W Muszynie dzięki środkom unijnym możliwe będzie zagospodarowanie przestrzeni wokół znajdujących się w tej miejscowości źródeł wód mineralnych: Grunwald, Milusia i Anna. Obok pijalni wody Grunwald i źródła wody Anna powstaną altany rekreacyjne wraz z bateriami, z których będzie płynąć lecznicza woda. Do dyspozycji najmłodszych będą place zabaw, a starsi będą odpoczywać w cieniu roślin, które zostaną posadzone w pobliżu muszyńskich źródeł.

Unijna dotacja dla tego projektu to ponad 660 tys. zł, a całkowita jego wartość wynosi prawie 990 tys. zł.

Trzecia z podpisanych umów pozwoli na rozwój, znajdującego się w gminie Sękowa, uzdrowiska Wapienne, gdzie kuracjusze już teraz mogą korzystać z naturalnych zasobów wód mineralnych i borowiny. Za dwa lata, dzięki przyznanej dotacji, oferta poszerzy się o tężnię solankową. Do dyspozycji odpoczywających będą też nowe place zabaw dla dzieci, miejsca wypoczynku ze stanowiskami dla rowerów oraz fontanna połączona ze strumykiem. Zbudowana zostanie także nowa scena, na której zespoły artystyczne z Małopolski będą mogły prezentować swój dorobek.

Unijne dofinansowanie pozwoli też na budowę specjalnych ścieżek spacerowych wokół miejscowości Wapienne.

Unijne wsparcie dla tego projektu wyniesie ponad 2,3 mln zł, a całkowita wartość projektu przekracza 4,7 mln zł.

Źródło: www.malopolskie.pl

 [-DOKUMENT_HTML-]