W placówce zatrudnieni zostali doświadczeni fizjoterapeuci, którzy pomagają osobom zmagającym się z dolegliwościami układu ruchu, a także tym, które wymagają rehabilitacji po przeprowadzonym zabiegu. W ramach terapii stosowane są ćwiczenia, fizykoterapia i kinezyterapia, które są weryfikowane na każdym etapie, by zapewnić pacjentom maksymalne bezpieczeństwo.

Profemed Sport i Rehabilitacja przywiązuje także ogromną wagę do prewencji urazów, dlatego w ramach programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych oferuje szereg badań i zajęć treningowych. Osoby biorące udział w zajęciach mogą między innymi nauczyć się poprawnego wykonywania codziennych czynności bez narażania się na różnego rodzaju przeciążenia. Testy przeprowadzane w placówce pomagają poznać zdolności motoryczne organizmu oraz możliwości i predyspozycje do uprawiania sportu. Dzięki profesjonalnym treningom oraz konsultacjom ze specjalistami osoby aktywne fizycznie mogą znacznie poprawić swoje sportowe wyniki i uchronić się przed urazami typowymi dla danej dyscypliny.

Czytaj: Lux Med rozwija medycynę sportową >>>

Lux Med otworzył w Warszawie także inne placówki działające pod marką Profemed: Profemed Stomatologia, Profemed Medycyna Estetyczna. W ramach marki Profemed działa także sieć placówek Profemed Lekarze Specjaliści, zlokalizowana w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku.