Do dyspozycji pacjentów pozostaje także działający dotychczas przy ulicy  Racławickiej Dział Pomocy Doraźnej – dostępny 24 godziny na dobę i obejmujący dyżury lekarzy rodzinnych, dyżury pediatryczne oraz dyżury chirurgiczne dla dzieci i dorosłych.

- Nasz dotychczasowy 24 godzinny Dział Pomocy Doraźnej zlokalizowany był w placówce przy ulicy Racławickiej, czyli w pierwszym centrum medycznym Grupy Lux Med, uruchomionym na początku lat 90. Przez te blisko 25 lat liczba naszych placówek wzrosła do niemal 200. Korzysta z nich ponad 1,7 miliona pacjentów w całym kraju. Potrzebowaliśmy dziś nowoczesnego działu pomocy doraźnej w Warszawie i właśnie taki oddajemy do dyspozycji pacjentów przy ulicy 1 Sierpnia 8 – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.
Centrum w Wiśniowym Business Park oferuje konsultacje lekarzy kilkunastu specjalizacji, badania diagnostyczne oraz usługi w zakresie stomatologii. 

Na pacjentów czeka także bezpłatny parking na ponad 100 miejsc, a do dyspozycji rodziców oczekujących na wizytę udostępniono komfortowe przestrzenie do przewijania i nakarmienia dziecka z możliwością podgrzania posiłku. Starsze dzieci mogą spędzić czas w specjalnie wydzielonej strefie, gdzie czekają na nich zabawki interaktywne. Z kolei strefa relaksu umożliwia spokojne oczekiwanie na konsultację przy kawie i codziennej prasie.

 [-OFERTA_HTML-]Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. 

Obecnie opieka medyczna świadczona jest już w 194 placówkach. Grupa ma siedem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), pięć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med), drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne dwa to szpitale onkologiczne (Magodent).
Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową – Lux Med Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

W ramach Grupy Lux Med działają także: Lux Med Diagnostyka, Tabita, Endoterapia, MegaMed, Medicor i Euro-Clinic. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia, a Medicor oferuje świadczenia ambulatoryjne i diagnostykę obrazową. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji. 

Grupa Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.

Źródło: Lux Med