W ośrodkach tych można prowadzić stały monitoring zdrowia i dowiedzieć się, jak bezpiecznie i z maksymalną korzyścią dla organizmu uprawiać sport, bądź jak wrócić do pełnej sprawności po doznanym urazie czy kontuzji. 

Z wiedzy i doświadczeniach lekarzy prowadzących na co dzień najlepszych polskich sportowców mogą teraz korzystać zarówno sportowcy wyczynowi, jak i amatorzy. 
- Przykładamy ogromną wagę do profilaktyki. Wspieranie inicjatyw z zakresu medycyny sportowej to również jeden z elementów dbałości o zdrowie publiczne. Jesteśmy Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego, angażujemy się w liczne wydarzenia sportowe kierowane również do amatorów. Bazując na latach doświadczeń naszego szpitala Carolina Medical Center  i ogólnopolskiej infrastrukturze Grupy Lux Med możemy docierać z naszymi kompetencjami bardzo szeroko, dlatego wierzę, że wesprzemy jeszcze wielu sportowców na ich drodze do sukcesu – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Grupa Lux Med w 21 centrach medycyny sportowej monitoruje także stan zdrowia dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych,  które chcą rozpocząć przygodę ze sportem lub wejść na kolejny bardziej zaawansowany etap aktywnego trybu życia. Osoby aktywne chcące uzyskać wiedzę na temat swoich predyspozycji i możliwości zdrowotnych mogą poddać się specjalistycznej  diagnostyce i konsultacji w zakresie medycyny sportowej w dowolnym Centrum CMC w regionie.

- Niezależnie od tego jak różne są nasze motywacje, cele i możliwości – wszyscy powinniśmy pamiętać, że sport powinien przede wszystkim utrzymać nas w dobrym zdrowiu i być
źródłem satysfakcji – mówi dr Łukasz Luboiński, ordynator Carolina Medical Center, Grupa Lux Med.

 [-DOKUMENT_HTML-]Lux Med oferuje Program Medycyna dla Sportu i Aktywnych, który obejmuje kompleksową opieką zarówno amatorów aktywności fizycznej, jak i osoby nastawione na osiąganie wyników czy udział w zawodach sportowych. Każdy kto wyznacza sobie cel taki jak na przykład obniżenie masy ciała czy poprawa ogólnej kondycji fizycznej – może poznać swoje predyspozycje do uprawiania danej dyscypliny sportowej, uchronić się przed urazami oraz w bezpieczny sposób poprawiać swoje wyniki. 

Opiekę nad pacjentami sprawuje zespół blisko 100 specjalistów: ortopedów, kardiologów, internistów, dietetyków, psychologów oraz fizjoterapeutów. Wszyscy mają doświadczenie w sporcie lub są lekarzami o specjalności medycyny sportowej. Dzięki ich pomocy każdy będzie mógł uprawiać sport bezpiecznie, zdrowo i z przyjemnością.

Programem „Medycyna dla Sportu i Aktywnych” Grupy Lux Med kieruje czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski.

Źródło: Lux Med