Grupa Lux Med dba o kompleksową opiekę osób uprawiających sport w ramach programu „Medycyna dla Sportu i Aktywnych", nad którym czuwa Robert Korzeniowski.

- „Program Medycyna dla Sportu i Aktywnych obejmuje kompleksową opieką zarówno amatorów aktywności fizycznej, jaki osoby nastawione na osiąganie wyników czy udział w zawodach sportowych. W tym celu wyselekcjonowaliśmy odpowiedni zespół, między innymi ortopedów, kardiologów, internistów, dietetyków, psychologów oraz fizjoterapeutów. Wspólnie będziemy czuwać nad bezpiecznym i odpowiedzialnym sportem, aby pomóc naszym pacjentom zachować pełną motywację, pasję, ale przede wszystkim zdrowie w sporcie - zaznacza Robert Korzeniowski, menedżer programu „Medycyna dla Sportu i Aktywnych” Grupy Lux Med. 

- Zależy nam na tym, by rodzice młodych sportowców biorących udział w treningach i zawodach mieli pewność, że ich pociechy są bezpieczne dzięki stałemu - zgodnemu z najwyższymi standardami i dobrą praktyką medyczną - monitoringowi zdrowia. Niezależnie od wieku sportowca i stopnia jego zaawansowania, chcemy także pomagać w powrocie do sprawności, gdy przydarzy im się mniej lub bardziej groźny, ale zawsze przykry uraz. Cieszy nas bardzo, że kolejna placówka uruchomiona w ramach programu „Medycyna dla Sportu i Aktywnych” jest właśnie w Rzeszowie - mówi dr Dariusz Draguła z placówki Medicor.

Czytaj: Lux Med rozwija medycynę sportową>>>

- Jeśli zaczynamy przygodę ze sportem lub jesteśmy już zaprawieni w regularnych treningach zdecydowaliśmy albo nasze dziecko jest członkiem klubu juniorskiego i rozpalamy w nim miłość do sportu, należy zwrócić uwagę na orzecznictwo sportowe, podstawowe badania laboratoryjne, EKG - próbę wysiłkową, test funkcjonalny FMS trening funkcjonalny trening motoryczny, konsultacje specjalistyczne w zakresie kardiologii, interny, ortopedii. Wtedy będziemy mieć większą świadomość możliwości i ograniczeń organizmu, predyspozycji ruchowych i wydolnościowych, a sport może okazać się dla nas wielką przygodą. Kiedy decydujemy się na wzmożoną aktywność fizyczną należy pamiętać, aby dobrze się do niej przygotować, znać swoje możliwości i słuchać sygnałów organizmu. Efektywne treningi to nie tylko korzystanie z dobrego sprzętu czy obuwia, ale przede wszystkim zdrowie ciała. Niestety, według raportu „Jak Polacy uprawiają sport" przeprowadzonego przez IQS na zlecenie Lux Med, brak przygotowania do uprawiania sportu deklarują częściej mężczyźni niż kobiety (46 procent w porównaniu do 37 procent). Co więcej zaledwie 3 procent osób uprawiających sport wykonało jakiekolwiek badania lekarskie pod kątem planowanej aktywności fizycznej. Będziemy chcieli to zmienić i zaczynamy od Rzeszowa - podkreśla Robert Korzeniowski z Lux Med. - Teraz każdy sportowiec, amator i profesjonalista, może szukać fachowej porady w placówkach Grupy Lux Med., w których realizowany jest program „Medycyna dla Sportu i Aktywnych". Dzieci i młodzież trenujący w klubach zyskają ułatwiony dostęp do wymaganego przepisami ustawowymi orzecznictwa sportowego. 

Specjaliści Lux Med od lat troszczą się o bezpieczeństwo osób aktywnych podczas największych imprez sportowych w Polsce. W 2014 roku Grupa została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego - dba o zdrowie najlepszych polskich sportowców - olimpijczyków i kandydatów na olimpijczyków.

Pod opieką Lux Med znajduje się ponad 1 600 000 pacjentów, którzy mogą korzystać z usług w przeszło 1700 nowocześnie wyposażonych placówkach (186 własnych oraz około 1600 współpracujących zlokalizowanych na terenie całego kraju). Do dyspozycji pacjentów pozostaje blisko 5000 lekarzy kilkudziesięciu specjalności.

Dowiedz się więcej z książki
Ekonomia zdrowia i opieki zdrowotnej
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł