Szpital ma być ośrodkiem hospitalizacyjnym o wysokim standardzie w zakresie medycyny wysokospecjalistycznej. Lux Med nabył w tym celu działkę wraz ze stojącymi na niej nieruchomościami, jej powierzchnia to ponad 13 tysięcy mkw. Umożliwi ona rozbudowę infrastruktury - w razie  potrzeby - poprzez zwiększenie liczby łóżek, rozbudowę powierzchni diagnostycznej lub uruchomienie części biurowej. W placówce przewidziana jest również część ambulatoryjno-diagnostyczna.

- To dla nas znacząca inwestycja, która sprawi, że Lux Med zaangażuje się jeszcze mocniej w leczenie wysokospecjalistyczne. Już dziś świadczymy wiele usług na poziomie referencyjnym, a rozwijając skoordynowany model opieki, mamy ambicje by móc kompleksowo opiekować się pacjentami z poważnymi schorzeniami i podnosić jakość opieki zdrowotnej w Polsce – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Czytaj: Grupa Lux Med: przejęcie sieci medycznej Medicor z Rzeszowa>>>

Lux Med prowadzi już siedem szpitali: dwa pod marką Endoterapia, dwa pod marką Magodent, Szpital Puławska, Carolina Medical Center i MegaMed. Łącznie Grupa Lux Med ma 180 placówek własnych w całym kraju. Pod jej opieką znajduje się 1,6 mln pacjentów.

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia jest największą na rynku bazą elektronicznych wersji książek z zakresu ochrony zdrowia. Zawiera ponad 100 książek z zakresu prawa ochrony zdrowia, zarządzania oraz rachunkowości w ochronie zdrowia. 

Szczegółowe informacje: www.profinfo.pl