Lux Med uruchomi kolejny szpital, który będzie zlokalizowany przy ulicy Elbląskiej w Warszawie. Placówka będzie liczyć 200 łóżek. Pierwszy pacjent zostanie przyjęty w styczniu 2017 po adaptacji jednego z budynków.

Szpital ma być ośrodkiem hospitalizacyjnym o wysokim standardzie w zakresie medycyny wysokospecjalistycznej. Lux Med nabył w tym celu działkę wraz ze stojącymi na niej nieruchomościami, jej powierzchnia to ponad 13 tysięcy m kw. Umożliwi ona rozbudowę infrastruktury - w razie potrzeby - poprzez zwiększenie liczby łóżek, rozbudowę powierzchni diagnostycznej lub uruchomienie części biurowej. W placówce przewidziana jest również część ambulatoryjno-diagnostyczna.

- To dla nas znacząca inwestycja, która sprawi, że Lux Med zaangażuje się jeszcze mocniej w leczenie wysokospecjalistyczne. Już dziś świadczymy wiele usług na poziomie referencyjnym, a rozwijając skoordynowany model opieki, mamy ambicje, by móc kompleksowo opiekować się pacjentami z poważnymi schorzeniami i podnosić jakość opieki zdrowotnej w Polsce – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

Lux Med prowadzi już siedem szpitali: dwa pod marką Endoterapia, dwa pod marką Magodent, Szpital Puławska, Carolina Medical Center i MegaMed. Łącznie Grupa Lux Med ma 180 placówek własnych w całym kraju. Pod jej opieką znajduje się 1,6 mln pacjentów.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.luxmed.pl, stan z dnia 26 października 2015 r.