- To także efekt skutecznego nadzoru nad pozostałymi jednostkami oraz konsekwentnie i skutecznie realizowanego planu –  mówi marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak. 

Województwo lubuskie jest jednym z liderów Krajowego Indeksu Sprawności Ochrony Zdrowia 2015, którego wyniki zaprezentowane zostały podczas Konwentu Marszałków RP, który odbył się w Poznaniu. Lubuskie uplasowało się na III miejscu w kategorii „Poprawa stanu zdrowia mieszkańców”. 

- Zawsze byliśmy na szarym końcu, jeżeli chodzi o ochronę zdrowia. Teraz widać wyraźną poprawę w tym obszarze. Bardzo nas to cieszy – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. 

Natomiast zastepca dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim Piotr Dębicki został laureatem 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Liderzy Ochrony Zdrowia organizowanego przez czasopismo Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia. Lider Ochrony Zdrowia to otwarty konkurs na najlepsze inicjatywy, postawy oraz osobowości rynku ochrony zdrowia. 

Doceniając wkład w rozwój szpitala kapituła przyznała Piotrowi Dębickiemu tytuł Złotego Lidera w kategorii Skuteczne Zarządzanie w Ochronie Zdrowia. O tytuł lidera mogli się ubiegać managerowie, którzy osiągają doskonale wyniki finansowe, wyróżniają się jakością na tle innych, a dzięki temu świadczą pacjentom usługi na wysokim poziomie. 
 

Szpital w Gorzowie Wielkopolskim w roku 2013 został przekształcony w spółkę. Placówka ta w chwili przekształcania była zadłużona na 269 mln zł. 

Czytaj: Od sierpnia szpital w Gorzowie Wlkp. ma być spółką >>>