Oddany 8 czerwca 2017 roku do użytku budynek prezentuje się imponująco. Na wyposażenie medyczne wydano 3 mln złotych, ale koszt całej inwestycji w nowy budynek wraz z zaplanowanym remontem starej części szpitala przekroczy 35 mln złotych. Całość tej kwoty pokrywa Grupa EMC Szpitale, do której od 2014 roku należy lubiński szpital.

- Tak po prostu przepełnia nas radość i duma. Dzięki wszystkim ludziom zaangażowanym w inwestycję jak i tym którzy tu pracują, lub będą pracowali, realizujemy misję EMC jaką jest ponadstandardowa opieka oferowana naszym pacjentom. Przykład Lubińskiego szpitala to dla nas dowód, że racjonalne zarządzanie szpitalem połączone z inwestowaniem w infrastrukturę przynosi wiele pozytywnych w ochronie zdrowia - powiedział Rafał Szmuc, prezes Grupy EMC Szpitale.

W nowym skrzydle na pacjentów czekają warunki na światowym poziomie. SOR został podzielony na obszary segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć. Wydzielono tez obszar resuscytacyjno-zabiegowy, wstępnej intensywnej terapii, terapii natychmiastowej, obserwacji i konsultacyjny. Zlokalizowane na dachu budynku lądowisko dla helikopterów ma powierzchnię 750mkw. Pacjenci przywożeni przez zespoły LPR niezwłocznie trafią na salę operacyjną, resuscytacyjną lub do pracowni diagnostycznej.

Całość kompleksu zawiera również nowocześnie wyposażony blok operacyjny z 5 salami operacyjnymi oraz pracownie endoskopii i diagnostyki obrazowej z TK, RTG i USG. Do budowy tej części szpitala zużyto prawie 300 ton stali zbrojeniowej, w ścianach położono 230km kabli, a kanały wentylacyjne wykonano z 1400 mkw blachy.

Zakończenie budowy nowego skrzydła jest krokiem milowym w rozwoju szpitala, ale to nie koniec modernizacji placówki. Po przeniesieniu bloku operacyjnego do nowej lokalizacji w starej części szpitala rozpocznie się budowa traktu porodowego. W dalszej kolejności remont przejdą oddziały szpitalne.

Źródło informacji: EMC Instytut Medyczny SA/Centrum Prasowe PAP

 [-DOKUMENT_HTML-]