- Remont szpitalnego oddziału ratunkowego w szpitalu im. Jonschera rozpocznie się w czerwcu. Za pozyskane środki zakupiony będzie przede wszystkim nowoczesny sprzęt medyczny – na ten cel pójdzie ponad 3 mln zł, za pozostałe pieniądze wykonane zostaną prace budowlane i adaptacyjne - poinformował na konferencji w czwartek 16 marca 2017 roku przewodniczący Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej w łódzkiej radzie miejskiej Adam Wieczorek.

Łącznie na modernizację szpitalnego oddziału ratunkowego przeznaczone zostaną 4 mln zł, z czego 600 tys. zł to dotacja Urzędu Miasta Łodzi, a pozostałe pochodzą z Unii Europejskiej

Jak dodał Wieczorek, zakupy sprzętu planowane są w celu poprawienia jakości usług świadczonych w szpitalu, który jest jedną z kluczowych placówek jeśli chodzi o ratownictwo medyczne w Łodzi. Rocznie SOR w szpitalu im. Jonschera przyjmuje ok.oło 30 tysięcy pacjentów

- W szpitalu znajdzie się najnowocześniejszy w regionie tomograf komputerowy, którym będzie można wykonać średnio tysiąc badań miesięcznie. Zakupione zostaną także dwa aparaty USG – mobilny i stacjonarny, aparaty EKG, RTG – wszystko, aby poprawić bezpieczeństwo pacjentów przebywających w SOR - zaznaczył dyrektor Centrum Medycznego im. Jonschera Konrad Łukaszewski.

Zgodnie z harmonogramem prace budowlane i instalacyjne mają być przeprowadzone do końca czerwca 2017, jednak dyrekcja szpitala chce przedłużyć ten okres do końca wakacji, bo w tym okresie hospitalizacji jest mniej. Zdaniem Łukaszewskiego, największym wyzwaniem będzie demontaż starego tomografu i montaż nowego – ta operacja może trwać nawet cztery tygodnie.

- SOR na pewno nie zostanie zamknięty w okresie trwania modernizacji – również podczas prac budowlanych, mających na celu przede wszystkim zaadaptowanie pomieszczeń dla nowych urządzeń. W okresie wyłączenia z użytkowania tomografu, będziemy przygotowani do transportu pacjenta i wykonania mu tego badania w innej jednostce - wyjaśnił dyrektor.

Na pełne wdrożenie projektu, w ramach którego pozyskano środki na modernizację, szpital ma czas do końca roku 2017. (pap)