W 2017 roku zaplanowano kontynuację modernizacji oddziałów za 6,7 mln zł.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny to największa placówka medyczna w regionie łódzkim. Działa tam kilkadziesiąt oddziałów. Do największych należą: oddział nefrologiczny, chirurgii naczyniowej, ogólny i onkologiczny, neurologiczny i kardiologiczny. Wszystkie cztery będzie czekała w najbliższym czasie przebudowa.

Jak ważna jest to inwestycja w kontekście zdrowia mieszkańców mówili, podczas konferencji prasowej na terenie szpitala, Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, Dariusz Klimczak, wicemarszałek oraz Wojciech Szrajber, dyrektor szpitala.

- Szpital im. Kopernika w Łodzi to bardzo ważne miejsce na mapie placówek leczniczych województwa Łódzkiego. W szpital zainwestowaliśmy już kilkadziesiąt milionów złotych, które przeznaczone zostały na remonty i modernizacje oraz zakupy nowoczesnego sprzętu. Teraz to jest zupełnie inna placówka, niż jeszcze kilka lat temu. Oprócz znakomitych specjalistów szpital oferuje wysoki standard usług – powiedział marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

 

 

- Zmodernizowany za 50 mln zł ośrodek onkologiczny to dzisiaj sprawnie i profesjonalnie działająca jednostka, wyposażona w nowoczesne technologie, sprzęt medyczny oraz dysponująca infrastrukturą o europejskich standardach. Zapewnia opiekę medyczną dla osób chorych na nowotwory, jak również będących w podwyższonej grupie ryzyka. Na potrzeby ośrodka utworzono pracownię diagnostyki obrazowej PET z jedynym w województwie łódzkim cyklotronem do produkcji izotopów – powiedział wicemarszałek Dariusz Klimczak

Źródło: www.lodzkie.pl