Dotychczasowa pula środków w wysokości 600 tys. zł została bardzo szybko wyczerpana przez 100 par. Dzięki programowi cztery pary oczekują na potomka. W przyszłym roku miasto planuje wydać na ten cel 1 mln zł.

Środki na in vitro pochodzą z puli pierwotnie przeznaczonej na promocję miasta w związku  z mistrzostwami Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Polski Związek Piłki Siatkowej ostatecznie zdecydował, że odbędą się one nie w Łodzi, a w Krakowie. 

Przed głosowaniem nad zmianami w budżecie Łodzi konferencję prasową na temat miejskiego programu in vitro zwołali Adam Wieczorek, przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Małgorzata Moskwa – Wodnicka, wiceprzewodnicząca Klubu Radnych SLD.

 [-DOKUMENT_HTML-]


Miejski program dofinansowania leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego ruszył w Łodzi 21 lipca 2016 roku. Szacowano wówczas, ze do końca roku skorzysta z niego 100 par. Program realizują dwie łódzkie jednostki – Gameta i Salve Medica. 

Program, zaplanowany na lata 2016-2020, skierowany jest do osób w wieku 20-40 lat (przy szczególnych wskazaniach medycznych do 42 roku życia). Miasto pokrywa do 80 procent kosztów procedury, czyli do 5 tys. zł.

Źródło: www.lodz.pl