W piątek 18 września 2015 r. w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie pacjenci chorzy onkologicznie oraz ich opiekunowie będą mogli wziąć udział w wykładzie na temat odżywiania podczas choroby oraz w warsztatach kulinarnych.

Organizatorzy spotkania wyjaśniają, że żywienie w trakcie choroby nowotworowej odgrywa niezwykle ważną rolę, a pacjenci onkologiczni są szczególnie narażeni na niedobory pokarmowe oraz niebezpieczne dla życia niedożywienie. O tym, jak monitorować stan odżywiania chorego, dopasować zalecenia dietetyczne do jego wymagań żywieniowych, stworzyć optymalny jadłospis oraz wykorzystać pełnowartościowe i niskoprzetworzone produkty, opowiadać będzie w piątek 18 września dietetyczka.

Po wykładzie uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazie kulinarnym i warsztacie. Nauczą się, jak przygotowywać odżywcze i zbilansowane posiłki będące podstawą diety w chorobach nowotworowych.

Centrum Radioterapii Amethyst prowadzone jest przez holding medyczny R.T.C. Radiotherapeutic Center. Sieć Amethyst działa w Polsce, Rumunii i Niemczech.

Holding powstał w 2010 roku. Właściciele R.T.C. inwestują w sprawdzone projekty medyczne na świecie, takie jak europejski gigant A&ampD Pharma czy TAOZ Holdings, międzynarodowa sieć stacji dializ. Byli już obecni w Polsce, w latach 2000-2006 pod marką INCP utworzyli 9 niepublicznych stacji dializ.

W Polsce R.T.C. działa poprzez Radiology Therapeutic Center Poland (RTCP), spółkę celową powołaną do realizacji inwestycji w Krakowie we współpracy ze Szpitalem Wojewódzkim im. L. Rydygiera, na terenie którego działa Centrum Radioterapii Amethyst.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.centrum-radioterapii.pl, stan z dnia 17 września 2015 r.