Ośrodek powstał z myślą o osobach starszych, które pomimo dolegliwości zdrowotnych chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, a także ich rodzinach pragnących zapewnić swoim najbliższym jak najlepszą opiekę i bezpieczeństwo.
Ośrodek zajmuje pomieszczenia o powierzchni ponad 230 mkw, na który mieszczą się między innymi sale do zajęć grupowych i ćwiczeń fizycznych, pokój wypoczynkowy, jadalnia oraz kącik do czytania. Infrastruktura oddziału została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Nasza inwestycja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na koordynowaną opiekę zdrowotną dedykowaną seniorom. Osoby w wieku ponad 65 lat stanowią około 15 procent ludności Polski, a prognozy przewidują dalszy wzrost ich udziału. Dlatego też oddajemy do dyspozycji naszych pacjentów oddział dzienny dla seniorów, aby zapewnić ciągłą i kompleksową opiekę medyczną na każdym etapie ich życia – mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Scanmed Multimedis.

Czytaj także: Liderzy Zmian w Ochronie Zdrowia: pionierskie rozwiązania Scanmed Multimedis >>>

– Oprócz terapii rehabilitacyjnej zapewniamy szeroki zakres zajęć terapeutycznych usprawniających formę intelektualną i wpływających na utrzymanie dobrej kondycji psychicznej, a także zajęć kulturalno-twórczych pozwalających na wyrażanie uczuć poprzez działanie kreatywne. Dla każdego pacjenta dobieramy indywidualny plan ćwiczeń, dostosowany do jego potrzeb i możliwości, dlatego zajęcia prowadzone są w grupach liczących do 5 osób – informuje Iwona Łodygowska, koordynator oddziału dziennego dla seniorów Scanmed Multimedis

Położenie oddziału bezpośrednio w centrum medycznym daje też możliwość wykonania pełnego zakresu badań diagnostycznych i konsultacji lekarskich bez konieczności transportu pacjenta do innej placówki. 

Na nowe piętro centrum medycznego przeniesiono również cały zespół poradni dziecięcych. Przyjmują tutaj lekarze 15 różnych specjalności. Niezbędna badania można wykonać w jednym miejscu, co znacznie ułatwia postawienie diagnozy i skraca potrzebny na to czas. Osobna rejestracja zapewnia sprawne zapisy na wizyty bez konieczności oczekiwania w kolejkach z małymi dziećmi. Karmiącym matkom udostępniono osobny pokój, w którym można nakarmić lub przewinąć dziecko, a dla samych dzieci przygotowano kącik do wspólnych zabaw.

W placówkach Grupy Scanmed Multimedis świadczone są kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transport medyczny i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne. Grupa świadczy usługi medyczne w 11 miastach w Polsce, oferując usługi w ramach 29 wielospecjalistycznych centrów medycznych, sieci ponad 650 placówek partnerskich i pełnoprofilowego Szpitala św. Rafała w Krakowie.