Stuhr powiedział dziennikarzom po spotkaniu, że było ono bardzo owocne.
- Premier przyjechała do nas z konkretnymi propozycjami pomocy, które pozwolą spokojnie pracować z pacjentami do końca roku – zaznaczył.

Stuhr podkreślił też, że „jako szukający środków finansowych” na funkcjonowanie stowarzyszenia, od czasów powstania ośrodka, to pierwsza konkretna pomoc ze strony rządowej.

Szefowa rządu zauważyła przed spotkaniem, że stowarzyszenie Unicorn organizuje między innymi opiekę dla rodzin osób chorych na nowotwory. Jak mówiła, stowarzyszenie ma pewnego rodzaju pomysły, które nie mają odzwierciedlenia w finansowaniu".
- Będziemy o tym rozmawiać na miejscu – podkreśliła premier.

„Unicorn” jest organizacją, która pomaga chorym na nowotwory i ich bliskim. W 2014 roku Stowarzyszenie powołało do życia Centrum Psychoonkologii, którego istotą jest edukacja, rehabilitacja i poprawa komfortu emocjonalnego pacjentów. Barbara i Jerzy Stuhrowie są członkami założycielami stowarzyszenia.

We wtorek 18 sierpnia 2015 w Krakowie odbędzie się wyjazdowe posiedzenie rządu.(pap)
 
 
LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia jest największą na rynku bazą elektronicznych wersji książek z zakresu ochrony zdrowia. Zawiera ponad 100 książek z zakresu prawa ochrony zdrowia, zarządzania oraz rachunkowości w ochronie zdrowia. 
 
Szczegółowe informacje: www.profinfo.pl