Centrum Psychoonkologii działa od 1999 roku i oferuje indywidualne wsparcie psychologiczne, psychoterapię grupową, treningi umiejętności psychologicznych, konsultacje ze specjalistami (lekarz onkolog, dietetyk, doradca zawodowy), zajęcia ruchowe i relaksacyjne oraz warsztaty wyjazdowe.

Istotą propozycji Centrum Psychoonkologii jest edukacja, rehabilitacja i poprawa komfortu emocjonalnego pacjentów, co może wpływać na zdrowienie i lepszą jakość życia chorego. Organizowane zajęcia pomagają ich uczestnikom zrozumieć, że chorzy sami dla siebie są wartością, a także przypominają o istnieniu innych obszarów życia, o których w związku z chorobą niekiedy zupełnie zapomnieli. Ponieważ choroba nowotworowa dotyka nie tylko samego pacjenta, ale także i jego rodzinę, pomoc kierowana jest zarówno do chorych, jak również ich bliskich.

Stacjonarne Centrum Psychoonkologii powstało po wyremontowaniu pomieszczeń o powierzchni 700 mkw, należących do Skarbu Państwa. Ośrodek „Zielony Dół” składa się z części konferencyjne i hotelowej (3 sale konferencyjne i 11 pokoi).

Otwarcie stacjonarnego Centrum było połączone z obchodami 15-lecia Stowarzyszenia, które działalność koncentruje się na trzech obszarach: centrum psychoonkologii, klubu Unicornu i wolontariatu. Organizuje zarówno działania lokalne, adresowane do mieszkańców Krakowa i okolic, jak i wielospecjalistyczne projekty, dzięki którym pomaga osobom z całej Polski – zarówno chorym, jak również ich bliskim.