Zakupione za ponad 550 tys. zł auto to Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI wyposażone między innymi w defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompę infuzyjną, nosze podbierające, deskę ortopedyczną, krzesełko transportowe i system lokalizacji pojazdu.

 

- To dobra wiadomość dla mieszkańców Koszalina. Nowy ambulans będzie mógł śpieszyć im z pomocą w nagłych wypadkach. Kolejne karetki przekazane będą w regionie już w następnym tygodniu - powiedział wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

 [-OFERTA_HTML-]


Koszalin będzie jedną z 13 miejscowości, do których trafią nowe ambulanse zakupione przez WSPR w 2016 roku. To kolejna karetka, która zasili flotę medycznych pojazdów w drugim, co do wielkości mieście w województwie. Koszalińska filia WSPR otrzymała także nową karetkę pod koniec listopada 2015 roku.

 


Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie jest największą stacją ratunkową w Polsce. Zabezpiecza swym działaniem ponad 90 procent obszaru Pomorza Zachodniego. Obecnie dysponuje 145 ambulansami, które rocznie pokonują 4,5 mln km i wykonują ponad 160 tysięcy wyjazdów ratujących życie.

Źródło: www.wzp.pl