Ta drobna inwestycja wpłynie jednak znacząco na komfort przyszłych rodziców.

- Mała inwestycja, a tak wiele radości. Szczególnie, że dotyczy niezwykle ważnego momentu w życiu każdego człowieka - mówiła członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

Szkoła Rodzenia „Bocianek” działająca przy Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu ma pomoc rodzicom oczekującym narodzin dziecka, a przede wszystkim przygotować ich do świadomego porodu oraz podejmowania nowych ról i wyzwań związanych z rodzicielstwem.

W placówce prowadzone są wykłady oraz warsztaty edukacyjne, ćwiczenia fizyczne z rehabilitantami i fizjoterapeutami, porady i konsultacje dietetyczne, spotkania z psychologiem czy zajęcia z pierwszy pomocy noworodka. Zajęcia odbywają się w małych grupach do 12 par. W ciągu roku organizowanych jest około10 kursów i uczestniczy w nich prawie 200 osób.

Regionalny Szpital w Kołobrzegu prowadzi 14 oddziałów, stację dializ, zakład rehabilitacji a także 24 poradnie specjalistyczne oraz pracownie diagnostyczne (diagnostyka obrazowa, laboratoryjna oraz endoskopia). Kontrakt placówki z NFZ na rok 2017 (do 30 czerwca 2017) ma wartość ponad 34 mln zł.

 

Źródło: www.wzp.pl