Realizacja zajęć i warsztatów będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który jest w dyspozycji urzędu marszałkowskiego województwa zachodniopomorskiego. Pieniądze trafią do Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciele Okruszka” (4 540 zł) oraz do Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kołobrzegu (13 580 zł).

Dzięki finansowej pomocy 27-osobowa grupa „Przyjaciół Okruszka" weźmie udział w warsztatach artystycznych w Wiosce Słowian i Wikingów w Wolinie. Będą to zajęcia z zakresu rehabilitacji społecznej, która wspomaga proces usamodzielniania się. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu umiarkowanym i znacznym. Organizacja przeprowadzi także zajęcia hipoterapeutyczne dla 12-osobowej grupy dzieci i młodzieży.

Czytaj: NIK: samorządy nie powinny finansować rehabilitacji leczniczej >>>

– Udział w tego typu zajęciach przygotowuje osoby niepełnosprawnej do samodzielnego życia w społeczeństwie – mówi członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska. – W tym roku na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych organizacje pozarządowe ze środków PFRON pozyskały ponad 824 tys. zł. To bardzo ważne pieniądze – dodaje.

Natomiast kołobrzeskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym będzie kontynuować cykl spotkań edukacyjnych „Różnorodni w Europie – spotkania z kulturą państw europejskich". Po spotkaniach z kulturą włoską, chińską i latynoską osoby niepełnosprawne zapoznają się z historią i różnorodnością tradycji polskiej.

Zajęcia będą realizowane od połowy sierpnia do listopada 2015 roku.

LEX Biblioteka Ochrony Zdrowia jest największą na rynku bazą elektronicznych wersji książek z zakresu ochrony zdrowia. Zawiera ponad 100 książek z zakresu prawa ochrony zdrowia, zarządzania oraz rachunkowości w ochronie zdrowia. 

Szczegółowe informacje: www.profinfo.pl