Aby przejść pozytywną weryfikację ośrodek musiał wykazać się między innymi doświadczeniem klinicznym, opieką medyczną nad klubami piłkarskimi, wdrażaniem programów profilaktycznych, prowadzeniem projektów badawczych i kształceniem młodej kadry naukowej. Bardzo ważna była również pozytywna opinia PZPN, bez którego poparcia wniosek nie mógł być składany.

Rehasport to specjalistyczna sieć klinik ortopedyczno-rehabilitacyjnych. Powstają w niej nowatorskie metody leczenia, między innymi schorzeń łąkotki, urazów barku i skoliozy. Lekarze tego ośrodka opiekowali się członkami polskiej ekipy na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, Londynie i Soczi. Są członkami Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pacjentem kliniki był między innymi Robert Lewandowski, a operacje przeszli: Kamil Grosicki, Miroslav Radović, Rafał Murawski i Jakub Kosecki.

Czytaj: Tytuł FIFA Medical Clinic of Excellence dla Carolina Medical Center >>>

Główna siedziba Kiniki Rehasport mieści się w Poznaniu. Poza tym placówki Rehasport działają na terenie Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu oraz w Koninie. Większość usług oferowanych przez Rehasport stanowią usługi komercyjne.