Sala Doświadczania Świata przeznaczona jest przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, z upośledzeniem umysłowym, żyjących w dużym stresie, z zespołem Downa oraz autyzmem. Głównym celem terapii jest doświadczenie świata zmysłami wzroku, dotyku, słuchu i węchu oraz odprężenie, relaks i wyciszenie. W Polsce działa już 36 Sal Doświadczania Świata ufundowanych przez Fundację Rosa. 2 grudnia 2014 otwarte zostały dwie z nich: w Centrum Zdrowia Dziecka i Klinice Budzik. Będą one pomagać w terapii i rehabilitacji dzieci. Mogą z nich korzystać maluchy już od pierwszych dni życia, a znaleźć w nich można  kolorowe niebo sterowane pilotem, kolumny wodne z bąbelkami, specjalne łóżko wodne z matą wibrującą, przyrządy do aromaterapii, muzyczną skrzynkę i teatrzyk cieni.

Czytaj: NFZ sfinansuje drugą w kraju placówkę leczącą dzieci ze śpiączki >>>

Sala Doświadczania Świata służy stymulacji wszystkich zmysłów dziecka. Dzięki niej rehabilitacja będzie łatwiejsza i znacznie przyjemniejsza dla malucha. Zdaniem Ewy Błaszczyk we współczesnej neurorehabilitacji pojawia się coraz więcej przyrządów, które łączą rehabilitację z przyjemnością. Sala Doświadczania Świata w Klinice Budzik będzie rozwijana, Ewa Błaszczyk planuje dodanie jeszcze kilku elementów. O tym, w jakim zakresie każde dziecko może korzystać z sali, decydować będą lekarze specjaliści, salę można bowiem zaaranżować tak, by liczba, intensywność i charakter bodźców były dostosowane do potrzeb konkretnego dziecka. 

Sale Doświadczania Świata – zarówno tę w Klinice Budzik, jak i w Centrum Zdrowia Dziecka – sfinansowała Fundacja Rosa, zajmująca się wspomaganiem potrzebujących dzieci i młodzieży w dwóch obszarach: zdrowia i edukacji. Klinika Budzik jest sukcesywnie zaopatrywana w nowy sprzęt, który jest niezbędny do opieki nad dziećmi w śpiączce i ich rehabilitacji. W połowie listopada 2014 do placówki trafiła kolejna partia urządzeń medycznych zakupionych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ostatnich dniach Klinka została doposażona w specjalistyczne inhalatory, pulsoksymetry, zestaw reanimacyjny oraz podnośniki jezdne z „kołyskami”. Została także zainstalowana wanna podnośna. Klinika Budzik dla dzieci w śpiączce działa od lipca 2013 roku. W tym czasie ze śpiączki wybudziło się już dwanaścioro pacjentów. W październiku 2014 roku obudził się niespełna 14-letni Mariusz. Chłopiec w lipcu 2014 został uratowany przed utonięciem, jednak mimo natychmiastowej reanimacji zapadł w śpiączkę.