Kielce: szpital wprowadził opłaty za pobyt rodziców na oddziale
Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach wprowadził opłaty za pobyt rodziców z chorym dzieckiem. Chodzi o w Świętokrzyskie Centrum Pediatrii. Doba pobytu kosztuje tam 15 zł informuje Gazeta Wyborcza.
Gazeta wyjaśnia, że prawo dopuszcza takie opłaty. Wynikają one z ustawy, która gwarantuje pacjentom możliwość skorzystania z dodatkowej opieki pielęgnacyjnej sprawowanej przez wybraną osobę, za której pobyt w szpitalu trzeba zapłacić. Taka konieczność pojawia się jedynie wówczas, gdy pobyt takiej osoby generuje rzeczywiste koszty.
Decyzja szpitala w Kielcach wywołała duże kontrowersje. Wśród wypowiadających się rodziców dzieci są zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy takiego rozwiązania.
Cały artykuł www.wyborcza.pl






