- Badania i orzeczenia stanu zdrowia są także niezbędne po przebytych urazach. Warto, aby o wizycie w poradni medycyny sportowej pamiętali także rodzice dzieci, które zaczynają poważniejszą przygodę ze sportem, na przykład zapisały się do szkółki piłkarskiej – mówi Bartłomiej Ostręga, prezes CenterMed Kielce.

W ramach medycyny sportowej poradnia oferuje badania wstępne (badania dla osób rozpoczynających uprawianie konkretnej dyscypliny sportowej), badania okresowe (kontrolne badania stanu zdrowia sportowców, powtarzane co 6 miesięcy), badania kontrolne (są to badania związane z doznanymi kontuzjami i zachorowaniami), wydawanie orzeczeń i zaświadczeń, kwalifikowanie do poszczególnych dyscyplin, kompleksowe badania laboratoryjne i diagnostyczne oraz konsultacje specjalistyczne.

Zakres badań lekarskich, badań dodatkowych oraz konsultacji specjalistycznych jest uzależniony od rodzaju uprawianej dyscypliny sportu, rodzaju badania (wstępne, okresowe czy kontrolne) oraz od stanu zdrowia zawodnika.

Czytaj: Swarzędz: powstała nowa przychodnia CenterMed>>>

CenterMed prowadzi w całej Polsce 24 placówki i 1 szpital. Centra medyczne działają w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, a także w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku. Placówki oferują szeroką opiekę medyczną od badań diagnostycznych, poprzez medycynę pracy, konsultacje u lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy specjalistów, zabiegi ambulatoryjne, rehabilitację, badania profilaktyczne i usługi stomatologiczne, aż po opiekę szpitalną.