18 milionów złotych będzie kosztowało wyposażenie nowo budowanego szpitala dziecięcego na kieleckim Czarnowie. Ponad 13 milionów złotych na ten cel pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

Umowa w tej sprawie została podpisana 27 października 2014 r.

W wyniku inwestycji w ramach struktury Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach powstał 5-kondygnacyjny budynek o powierzchni blisko 8 tys. mkw., w którym zostaną zlokalizowane oddziały: chorób dziecięcych kardiologiczno-nefrologiczno-pulmunologiczno-alergologiczny, oddział chorób dziecięcych, oddział chirurgii, urologii i traumatologii dziecięcej, oddział urazowo-ortopedyczny, oddział anestezjologii, intensywnej terapii i intensywnego nadzoru, oddział przyjęć i pomocy doraźnej wraz z przychodnią i gabinetami, a także zespół operacyjny zawierający dwie sale operacyjne oraz dział diagnostyki obrazowej.

- W roku 2014 budynek będzie oddany do użytku. Rozpoczynamy już przygotowania do odbioru. Trwają prace wykończeniowe. Postaramy się ten szpital doposażyć na miarę XXI wieku – zapewnia Jan Gierada, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Wyposażenie szpitala będzie w większości nowe, do nowego szpitala zostaną tylko przeniesione aparaty RTG i tomograf komputerowy.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.sejmik.kielce.pl, stan z dnia 28 października 2014 r.