- To jest placówka wzorcowa, która się ciągle rozwija, ciągle inwestuje i może być przykładem dla innych tego typu jednostek, jak funkcjonować w tej trudnej rzeczywistości. To bardzo ważna inwestycja, zapewniająca intymność, wysoki standard, a przede wszystkim oszczędzająca czas pacjentów - tu nie ma kolejek, co dla wszystkich jest niezwykle istotne - podkreśliła wicemarszałek województwa śląskiego Aleksandra Skowronek.

Przedsięwzięcie związane było z realizacją programu dostosowania placówki do wymagań rozporządzenia ministra zdrowia, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.

Inwestycja objęła modernizację dwóch gabinetów ginekologicznych, które bezpośrednio połączono z pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, modernizację gabinetu położnej oraz gabinetu do badań USG. Ponadto przebudowano korytarz i poczekalnię dla pacjentów, recepcję i pomieszczenie socjalne. Wymieniona została instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna oraz centralnego ogrzewania.

Zainwestowano także w sprzęt. Poradnie wyposażone zostały w nową lampę bezcieniową i aparat do USG z możliwością obrazowania. Całość inwestycji sfinansowano ze środków własnych placówki.