Część środków przeznaczono na dofinansowanie gruntownego remontu oddziału endokrynologii ginekologicznej, który został otwarty w listopadzie 2017. Kolejnym etapem było stworzenie poradni leczenia niepłodności.

W ramach nowej poradni powstał gabinet zabiegowy oraz gabinet badań, a także pracownia andrologiczna. Pacjenci mają również możliwość w komfortowych warunkach oczekiwać na wizytę lekarską w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu. Koszt utworzenia poradni wraz z laboratorium andrologicznym i wyposażeniem w sprzęt medyczny to 1 712 589 zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia wyniosło 1 029 755 zł. Prace budowlane trwały 4 miesiące.

Równolegle prace wykonywane były również w ramach kolejnej inwestycji - przebudowy pomieszczeń szpitala na potrzeby ginekologicznej izby przyjęć. W rezultacie przeprowadzonych robót rozbiórkowych i prac budowlano-instalacyjnych powstała nowa izba przyjęć wraz z poradniami: ginekologiczą i endokrynologii ginekologicznej, a także Szkoła Rodzenia “Mama w Centrum”.

W ramach przebudowy powstał: gabinety przyjęć, rejestracja wraz z poczekalnią, trzy gabinety poradni, gabinet USG, poczekalnia dla pacjentek zakwalifikowanych do przyjęcia na oddział.

Koszt modernizacji wyniósł 1 977 758 zł. Inwestycję wsparł Urząd Miasta Katowice kwotą 500 000 zł.

Źródło: www.uck.katowice.pl

 [-DOKUMENT_HTML-]