- Pacjenci cenią sobie to, że badanie może być wykonane w zdecydowanie większym komforcie niż przy tradycyjnym sprzęcie. Ze względu na panującą w nowoczesnym aparacie ciszę, pozostanie w bezruchu jest o wiele łatwiejsze a większy przekrój otworu powoduje brak poczucia zamknięcia czy wręcz klaustrofobii. Nowoczesny aparat rezonansu wpływając pozytywnie na samopoczucie badanych pozwala w krótszym czasie uzyskać wysokiej jakości wynik badania  – mówi Piotr Zachariasiewicz, dyrektor handlowy Helimed Diagnostic Imaging

Nowoczesna technologia jest dostępna dla wszystkich pacjentów, również tych wykonujących badania refundowane przez NFZ. Za pomocą nowego aparatu w Centrum Diagnostycznym Helimed wykonywane są wszystkie rodzaje badań, a technologia cichego skanu wykorzystywana będzie na początku w badaniach neurologicznych i ortopedycznych.

- Czas oczekiwania na badanie refundowane przez NFZ to około pół roku, co związane jest z kolejką oczekujących pacjentów. Krócej czekają pacjenci z podejrzeniem chorób onkologicznych i w stanach pilnych. Dostępność do badań płatnych nie przekracza 3 dni – dodaje Piotr Zachariasiewicz.

Helimed prowadzi sieć pracowni diagnostycznych w województwach: śląskim i opolskim. Spółka prowadzi również gabinety urologiczne oraz zakład rehabilitacji leczniczej w Katowicach. Ośrodki firmy działają w Katowicach, Sosnowcu, Czeladzi, Zawierciu, Opolu i Kędzierzynie Koźlu.