Zabieg wszczepienia implantu oraz podłączenie procesora dźwięku Baha 5 przeprowadziła dr n. med. Aleksandra Ślaska-Kaspera. 

Implanty Baha są skuteczną, sprawdzoną i bezpieczną metodą leczenia wad słuchu. Są przeznaczone dla pacjentów z nieprawidłowo funkcjonującą częścią przewodzeniową drogi słuchowej, czyli przewodu słuchowego zewnętrznego lub struktury ucha środkowego, natomiast sprawną częścią odbiorczą – ucho wewnętrzne. Implanty Baha stosuje się również u pacjentów z jednostronną głuchotą odbiorczą, którzy utracili zdolność słyszenia w jednym uchu, przy drugim funkcjonującym prawidłowo.

System Baha 5 Attract wykorzystuje naturalną zdolność człowieka do przenoszenia dźwięków drogą kostną. System składa się z dwóch części - zewnętrzny procesor dźwięku wychwytuje fale dźwiękowe i przekształca je w drgania, które przez połączenie magnetyczne przesyłane są do implantu umieszczonego w kości. Drgania stymulują zdrowe ucho wewnętrzne i pacjent z problemami w uchu środkowym słyszy dźwięk bądź u pacjenta z jednostronną głuchotą dźwięki z niesłyszącego ucha przekazywane są poprzez przewodnictwo kostne do ucha słyszącego.

Procesor Baha 5 umożliwia korzystanie z nowatorskich rozwiązań technologicznych, jego inteligenta platforma Ardium™ automatycznie dostosowuje się do środowiska akustycznego, dlatego użytkownik może w pełni cieszyć się wysoką jakością dźwięku. Innowacyjność modelu Baha 5 polega także na możliwości zarządzania procesorem z telefonu komórkowego (iPhone, iPad i iPod touch). Przykład: za pomocą telefonu można personalizować ustawienia do własnych potrzeb słuchowych.

W Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego Mavit w Katowicach operacje wszczepienia implantów Baha są wykonywane u dzieci i dorosłych. Procedura jest w pełni refundowana przez NFZ.

Mavit prowadzi w Katowicach Szpital Specjalistyczny przy ulicy Szopienickiej, który oferuje usługi diagnostyczne oraz operacyjne z zakresu laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz okulistyki. W Warszawie Mavit prowadzi Szpital Specjalistyczny przy ulicy Podleśnej, oferujący zabiegi w zakresie okulistyki, oraz ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie.