Realizacja inwestycji rozpoczęła się w roku 2013, potrwa jeszcze ponad 3 lata, nieco dłużej niż zakładały wstępne załoóżenia.

Będzie to największy tego typu obiekt w Polsce.  Szacunkowa wartość inwestycji to około 264 mln złotych.

Szpital specjalistyczny docelowo będzie się składał z 15 oddziałów (łącznie posiadających 230 łóżek szpitalnych) oraz bloku operacyjnego obejmującego 8 sal. W budynku szpitala mieścić się będzie zakład diagnostyki obrazowej, wyposażone między innymi. w rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, rentgen cyfrowy, densytometr cyfrowy, mammograf 3D z tomosyntezą obrazu oraz aparaty USG.

Zakończenie budowy Hotelu z Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym, w którym będą mogli się zatrzymywać zarówno pacjenci i ich bliscy, jak i klienci biznesowi nie korzystający z usług zdrowotnych, zaplanowano wstępnie na koniec 2016 roku, jednak termin ten się przedłuży.

Ostatni element Geo Medical - centrum diagnostyczno-terapeutyczne zawierające w swojej strukturze zakład rehabilitacji ogólnoustrojowej oraz zespół gabinetów specjalistycznych wraz z pełną ofertą leczenia stomatologicznego ma powstać w roku 2017.

Właściciele planują oferowanie usług medycznych zarówno komercyjnych jak i w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wstępnie planowano, że szpital będzie się specjalizował w leczeniu onkologicznym. Obecnie trwają jeszcze ustalenia dotyczące ostatecznego profilu placówki.

Kompleks zlokalizowany będzie u zbiegu ulic Ceglanej i Wita Stwosza, w pobliżu autostrady A4.