Karta ubezpieczenia zdrowotnego razem z kartą płatniczą
Trwają prace nad możliwością połączenia karty płatniczej z kartą ubezpieczenia zdrowotnego. Wiąże się to z zamiarem wprowadzenia przez polskie banki nowego systemu rozliczeń informuje Dziennik Gazeta Prawna.
Podobny model został zastosowany w przypadku programu „Rodzina 500 plus”, gdzie systemy bankowe są wykorzystywane do potwierdzania danych osobowych.
Efektem takiego rozwiązania w ochronie zdrowia mogłoby być wyeliminowanie zgłaszania do zapłaty przez NFZ świadczeń na rzecz pacjentów, którzy w ogóle ich nie uzyskali, albo też fikcyjnych świadczeń. Zdarza się to na przykład w stomatologii.
Docelowo karta umożliwiałaby także dostęp do całej historii choroby.
Cały artykuł www.edgp.gazetaprawna.pl






