Podczas imprez zostaną zaprezentowane wybrane projekty, wdrażane w województwach świętokrzyskim, podkarpackim lubelskim i małopolskim.

Motyw przewodni nawiązuje do skojarzeń ze Szwajcarią – wysokiej jakości i precyzji. Formuła eventu uwzględnia niestandardowe rozwiązania, między innymi zaangażowanie widzów i interakcję z uczestnikami.

W ramach atrakcja dla widzów zaplanowano wydarzenie „Nakręć sobie film" w formie 2,5 minutowej, filmowej i animowanej prezentacji sektorów tematycznych. Każdy z uczestników uruchomi film poprzez pokręcenie korbą. „Zmniejsz różnice" to komputerowa gra sprawnościowa angażująca uczestników w różnym wieku. Gra będzie polegała na symbolicznym niwelowaniu różnic, które następują dzięki wdrażaniu projektów SPPW. „Mapa wybranych projektów" to  mapa obszaru koncentracji geograficznej z naniesionymi lokalizacjami przykładowych projektów SPPW. Uczestnicy będą mieli dostęp do fotokodów QR, odsyłających do dalszych informacji w mikro-serwisie eventów. Uzupełnieniem części wystawienniczej będą fotogramy, prezentujące wybrane projekty SPPW.

Terminy poszczególnych imprez (wszystkie będą się odbywać w godzinach 10.00 – 18.00):
•    20 września 2014 rok – Kielce (Rynek)
•    27 września 2014 rok – Rzeszów (Rynek)
•    4 października 2014 rok – Lublin (Plac Zamkowy)
•    11 października 2014 rok – Kraków (Błonia)
Każdą z imprez poprzedzą akcje informacyjne w mediach lokalnych i centrach handlowych.