Scanlab funkcjonuje od 2008 roku i specjalizuje się w diagnostyce obrazowej. W ramach badań stacjonarnych realizowanych przez przedsiębiorstwo Diagnostyka Medyczna Księży Młyn w Łodzi wykonywane są badania tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego oraz ultrasonografii. Diagnostyka Medyczna Księży Młyn to ośrodek spółki, w którym realizowane są również ambulatoryjne świadczenia kardiologiczne, neurologiczne i neurochirurgiczne.
Scanlab należy także do operatorów usług w zakresie teleradiologii – zdalnego opisywania badań radiologicznych. Teleradiologia oferowana jest dla klientów prywatnych i publicznych z całej Polski
Usługi świadczone są zarówno komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt placówki na rok 2014 ma wartość 1 653 595,20 zł i dotyczy badań rezonansu magnetycznego.
Siedziba firmy Scanlab oraz ośrodek Diagnostyka Medyczna Księży Młyn mieści się w Łodzi przy ulicy Przędzalnianej 66.
Scanlab ma ponad 60 współpracowników medycznych. W 2013 roku w placówce wykonano prawie 10 tysięcy badań rezonansu magnetycznego oraz 40 tysięcy opisów badań diagnostycznych w ramach teleradiologii. Scanlab oferuje usługi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
W ramach outsourcingu usług Lux Med Diagnostyka powiększyła swoją sieć o pracownie
w Szpitalu Wolskim w Warszawie i III Szpitalu Miejskim im dr. Karola Jonschera w Łodzi.
W Szpitalu Wolskim pracownia wyposażona jest w rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy i rtg. Z kolei w Szpitalu im. Jonschera Lux Med Diagnostyka oferuje usługi diagnostyki obrazowej wykonywane metodą rezonansu magnetycznego.
- W Łodzi oferujemy usługi ambulatoryjne w 3 placówkach, hospitalizacyjne w szpitalu Endoterapia, a teraz zakres naszych usług w tym mieście zostaje powiększony o 2 pracownie diagnostyki obrazowej. Zależy nam, aby świadczyć jak najbardziej kompleksową opiekę medyczną. Mamy już 146 placówek medycznych w całym kraju, w tym 5 szpitali i 19 pracowni diagnostycznych, dlatego w naszym przypadku możemy mówić o zintegrowanym modelu opieki zdrowotnej. Chcemy umożliwić dostęp do usług medycznych najwyższej jakości, jak największej liczbie Polaków. – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.
Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Opieka medyczna świadczona jest w 146 placówkach. Z Grupą współpracuje około 1600 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1 200 000 pacjentów.
Grupa ma pięć szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed  w Bełchatowie), trzy szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych  (Lux Med),  drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), a trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center).
Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową – Lux Med Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.
W ramach Grupy Lux Med działają także spółki: Lux Med Diagnostyka, Tabita, Endoterapia i MegaMed. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, a MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów  w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.
Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.