Zabiegi są wykonywane w Centrum Seksuologicznym, które powstało trzy lata temu w ramach Centrum Medycznego Ameds. Projekt zainicjowany przez grupę specjalistów z dziedzin między innymi seksuologii, kardiologii, urologii, angiologii czy psychologii, pozwolił na opracowanie kompleksowego protokołu diagnostycznego zaburzeń erekcji oraz na wprowadzenie do Polski nowoczesnych metod leczenia tego schorzenia.

Ameds od 2010 roku proponuje pacjentom nowoczesne metody leczenia najcięższych schorzeń, między innymi stwardnienia rozsianego, raka prostaty, opornego nadciśnienia tętniczego oraz chorób naczyniowych. W ofercie placówki znajduje się także diagnostyka laboratoryjna oraz szereg innych badań diagnostycznych (MRI, TK, RTG, USG).

Ameds świadczy także usługi z zakresu medycyny pracy, rehabilitacji i medycyny estetycznej. W placówce wykonywany jest między innymi innowacyjny zabieg transplantacji włosów metodą S.A.F.E.R. Centrum oferuje usługi komercyjne, skierowane także do pacjentów z zagranicy. Ameds mieści się przy ulicy Szczerkowskiego 4, w nowej siedzibie, otwartej w lipcu 2013 roku.