Nowa izba przyjęć jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, które zostały skierowane na rehabilitację na oddział kardiologiczny z rehabilitacją kardiologiczną, neurologiczny z rehabilitacją neurologiczną, pulmonologiczny z rehabilitacją pulmonologiczną oraz na oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej.

Pacjenci ci nie muszą obecnie czekać w kolejce do głównej izby przyjęć wraz z innymi chorymi, którzy wymagają konsultacji lekarzy dyżurujących. Dzięki nowo powstałej izbie przyjęć od razu zostają zarejestrowani i przekierowani na wskazany oddział.

ZOZ w Gostyninie jest prowadzony przez spółkę Arion Szpitale od marca 2013 roku. Szpital prowadzi oddziały – chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny, anestezjologiczny, chorób wewnętrznych, pulmonologiczny, neurologiczny, kardiologiczny i pediatryczny. Prowadzi także oddziały rehabilitacyjne, pracownie diagnostyczne – EEG, EKG, endoskopii, zakład diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej.  Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość prawie 24 mln zł.

Arion prowadzi także Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmujący szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu a także Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej.