Podczas pierwszej edycji Wszechnicy w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem z mieszkańcami spotka się lek. med. Katarzyna Bartnik, onkolog, którą opowie kim jest i czym zajmuje się onkolog, a także jak zapobiegać nowotworom i co robić, gdy zachorujemy. 

Uczestnicy spotkania będą się także mogli wiedzieć, jakie są możliwości leczenia onkologicznego w szpitalu w Gorzowie Wlkp. i poznają zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. 

Spotkanie odbędzie się 30 stycznia 2017 roku o godzinie 10.30 w sali konferencyjnej gorzowskiego szpitala.

Szpital w Gorzowie prowadzi prawie 30 oddziałów szpitalnych, w dwóch lokalizacjach: przy ulicy Dekerta i Walczaka. Placówka prowadzi także stację dializ, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy Psychiatryczny. Posiada szpitalny oddział ratunkowy z pododdziałem ratunkowym dla dzieci.

Kontrakt szpitala z NFZ na rok 2017 ma wartość 211 mln zł. Według opinii związkowców placówki jest on za niski. Starania o zwiększenie kontraktu podejmuje także zarząd województwa lubuskiego, któremu podlega szpital. 

 Wysokość kontraktu jest ważna nie tyko w kontekście bieżącej działalności szpitala, ale jego rozwoju. Szpital czeka duża inwestycja, jaką jest budowa ośrodka radioterapii, która została zakontraktowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 na kwotę 22 mln zł.

Źródło: www.lubuskie.pl

Czytaj także: Sieć szpitali po poprawkach - czyli jakie zmiany znalazły się w nowej wersji projektu ustawy?>>>