SZKOLENIE ONLINE Wdrożenie AI w szpitalu i przychodni: obowiązki prawne, ryzyka i decyzje organizacyjne 29.06.2026 r., godz. 12:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

GIS opublikował kolejny spot zniechęcający do brania dopalaczy

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował kolejny spot przestrzegający młodych ludzi przed zażywaniem dopalaczy. Poprzedni spotkał się z ostrą krytyką - informuje portal tvn24.

Pierwszy film pokazuje dwoje nastolatkó, których zaczepia diler, pytając, czy chcą kupić dopalacze. Chłopak odmawia słowami: "Powaliło cię? Oddalam to pytanie". Drugi klip nawiązuje do pierwszego - pojawiają się w nim raperzy, którzy powtarzają słowa "oddal, oddal to pytanie".
Kampania GIS nie wzbudziła większego entuzjazmu, internauci w komentarzach określają spoty jako żałosne.
- Zrobiliśmy go samodzielnie, aktorzy zgodzili się w nim zagrać na zasadzie wolontariatu. Chodziło o to, żeby dotrzeć do młodych ludzi, którzy nie oglądają telewizji, tylko szukają informacji w internecie i do których nie docierają grzeczne wypowiedzi - tłumaczy Marek Posobkiewicz, p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego. Więcej>>

Źródło: tvn24, stan z dnia 20 lipca 2015 r.

Śląskie: dwie ofiary dopalaczy wciąż w ciężkim stanie>>

Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej