Podobne strefy rodzica powstały dotychczas w siedemnastu miastach, między innymi w Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Białymstoku czy Olsztynie. Oddział neonatologiczny i intensywnej terapii noworodka Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni jest osiemnastym miejscem na mapie programu.

Pomieszczenie zostało pomalowane w ciepłe, kojące barwy oraz wyposażone w wygodne i funkcjonalne meble, szafki kuchenne oraz sprzęt AGD i RTV. Na oddziale będą także składane łóżka dla opiekunów. Dzięki nim rodzice będą mogli spędzić noc przy swoim dziecku. Będzie też profesjonalny laktator dla karmiących mam.

Udogodnieniem będzie też całkowicie wyremontowana i wyposażona w niezbędne urządzenia nowa łazienka. W części kuchennej będzie możliwość przygotowania szybkiego posiłku lub gorącego napoju.

Strefa Rodzica Budimex Dzieciom – to ogólnopolski program społeczny, którego celem jest tworzenie na oddziałach dziecięcych miejsc przyjaznych rodzicom.

– Chcielibyśmy, aby takie miejsca powstały w każdym polskim szpitalu – komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Budimeksu. – Wiem, że nie wszędzie jest to możliwe. Jednak ta inicjatywa jest doskonale przyjmowana przez społeczeństwo, osoby zarządzające szpitalami czy instytucje samorządowe. Mam nadzieję, że takich miejsc będzie coraz więcej. Jestem dumny z naszych pracowników, którzy angażują się w powstanie tych stref, poświęcając swój prywatny czas – dodaje  Kozioł.

 [-OFERTA_HTML-]

 

Sfery rodzica powstawały na oddziałach dziecięcych, w których przebywają kilkuletni bądź kilkunastoletni pacjenci. Brakowało i nadal ich brakuje dla rodziców najmłodszych dzieci – noworodków. Dlatego też powstała strefa rodzica na oddziale neonatologicznym i intensywnej terapii noworodka.

Strefy tworzone są od czterech lat. Na ich powstanie wykorzystuje się najczęściej nieużytkowane pomieszczenia, wnęki korytarzowych oddziałów czy przydzielone do tego celu sale. Na ostatnim etapie prac wkracza do pomocy ekipa do zadań specjalnych, czyli grupa wolontariuszy złożona z pracowników Budimeksu, którzy kładą ostatnie szlify przed oddaniem strefy rodzica do użytku.

Źródło: www.pomorskie.eu