W ramach inwestycji przebudowany został zespół porodowy i oddział patologii ciąży.  Na pacjentki czekają cztery sale porodowe, w których są prysznice i toalety, i jedna sala porodowa z wanną. Szpital proponuje kobietom porody aktywne, podczas których można korzystać z worków sako, piłek, drabinek. Jest też terapia muzyką, która zmniejsza stres.

Jedna z metod łagodzenia bólu porodowego, z której na oddziale mogą korzystać przyszłe mamy, jest analgezja wziewna. Mieszanina tlenu i podtlenku azotu, potocznie zwana gazem rozweselającym, coraz częściej pojawia się na polskich porodówkach. Na Pomorzu stosowana jest w Szpitalu św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie i właśnie w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

- Analgezję wziewną stosujemy mniej więcej od roku. Co czwarta-piąta pacjentka korzysta z tej metody – mówi dr Andrzej Płoszyński, kierownik oddziału położniczego w Szpitalu Morskim. 

Wystrój wnętrz, wygoda, intymność i funkcjonalność oddziału po remoncie niczym nie odbiegają od standardu w prywatnych klinikach. W placówce rocznie przyjmowanych jest prawie 2,5 tysiąca pacjentek. Na oddziale pracuje grupa lekarzy specjalistów i ponad 30 wykwalifikowanych położnych.
 

Źródło: www.pomorskie.eu

 [-OFERTA_HTML-]