Wśród realizowanych projektów znajduje się między innymi program obejmujący badania profilaktyczne w zakresie wykrywania raka dolnego odcinka przewodu pokarmowego dla osób powyżej 45. roku życia oraz program „Rośnij zdrowo", w ramach którego realizowane są działania profilaktyczne skierowane do dzieci z zaburzeniami psychoruchowymi, uczniów wymagających w szkołach specjalnej organizacji nauki i metod pracy.

Badania profilaktyczne w ramach programów dotyczą także wykrywania chorób układu oddechowego i schorzeń chirurgiczno-dermatologicznych dla osób bezdomnych przebywających na terenie Gdyni, badania profilaktyczne w zakresie wykrywania choroby nowotworowej piersi u kobiet w wieku 40-49 lat oraz badania profilaktyczne mające na celu wykrycie raka gruczołu krokowego u mężczyzn w wieku 50-70 lat.

Jeden z programów dotyczy szczepień profilaktycznych przeciw wirusowi  HPV typ 16, 18, 6, 11 dziewczynek urodzonych w trzech kolejnych latach (2000, 2001, 2002). Inny dotyczy młodzieży zainteresowanej profesjonalna karierą sportową.

Czytaj: Śląskie: ogłoszono konkursy na programy zdrowotne>>>

W ramach tego programu, pod nazwą „Sport, Zdrowie, Rodzina", można zdiagnozować, na ile stan zdrowotny dziecka umożliwia mu rozwijanie umiejętności w wybranej dyscyplinie sportu. Ponadto w ramach programu dla dzieci, młodzieży i rodziców odbywają się warsztaty edukacyjne uczące i informujące o zdrowym stylu życia oraz o sposobie uprawiania sportu nie tylko profesjonalnie, ale także amatorsko i dla przyjemności.

Więcej informacji na temat programów zdrowotnych oraz wykaz realizujących je placówek znajduje się na stronie www.gdynia.pl

Dowiedz się więcej z książki
Zarządzanie progresywne zdrowiem. Kierunki, strategie, metody
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł