Realizatorem projektu jest Caritas Archidiecezji Gdańskiej.  

Podczas pobytu w placówce seniorzy skorzystają z zajęć ruchowych, rekreacyjnych, kulturalno-oświatowych, warsztatów tematycznych. Przewidziano także wyjścia do kina i teatru, galerii lub na wycieczkę plenerową. W integracji międzypokoleniowej pomogą zapraszani wolontariusze.

- Program Senior-WIGOR to szansa na aktywną i zdrową starość – twierdzi minister Kosiniak-Kamysz. – Przykład ogromnego powodzenia Uniwersytetów Trzeciego Wieku pokazuje, że seniorzy chcą i potrafią być aktywni. Musimy tylko im to umożliwić.

Czytaj: Senior-WIGOR: promesy dla samorządów realizujących program>>>

Program ‪Senior-WIGOR Rząd przyjął wiosną  2015 roku. Do 2020 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczy na utworzenie dziennych domów seniora 370 mln zł. W tym roku dofinansowanie otrzymało 113 samorządów z całej Polski.

W domu Senior-WIGOR będzie można spędzić co najmniej 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. Znajdą się w nim pomieszczenia między innymi do wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Placówki będą wyposażone w bibliotekę, sprzęt RTV oraz komputer z dostępem do internetu. Zapewniony będzie także ciepły posiłek.

Żeby widzieć komentarze musisz:

  • być zalogowanym do Facebooka
  • mieć zaakceptowaną politykę prywatności (pliki cookies)
  • korzystać z przeglądarki Chrome