Placówka powstała w pomieszczeniach szpitala przy ulicy Wileńskiej w Gdańsku. Składa się z Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego oraz z Centrum Aktywnego Seniora.


Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze zapewnia całodobową opiekę osobom starszym, po hospitalizacji lub leczeniu operacyjnym. Ofertę kieruje przede wszystkim do osób, które przeszły ostrą fazę leczenia szpitalnego i wymagają stałej, profesjonalnej pielęgnacji, rehabilitacji, kontynuacji leczenia farmakologicznego i dietetycznego. Cena za dobę pobytu w Centrum wynosi 280 zł (pobyt do 10 dni) lub 240 zł (powyżej 10 dni). Centrum posiada 6 miejsc w pokojach jednoosobowych).

Centrum Aktywnego Seniora oferuje profesjonalną obsługę, pobyty dzienne, aktywizację, rehabilitację i ruch, warsztaty i zajęcia twórcze, pełne wyżywienie oraz pakiety zdrowotne. Cena za dzień pobytu wynosi 80 zł (do 5 dni), 75 zł (od 6 do 10 dni) oraz 70 zł (powyżej 10 dni).

Swissmed prowadzi placówki w Gdańsku  przy ulicy Wileńskiej i M. Skłodowskiej, w Gdyni  przy ulicy Armii Krajowej oraz w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Wita Stwosza. Oferuje konsultacje specjalistyczne, zabiegi operacyjne, diagnostykę. Sprzedaje abonamenty indywidualne oraz dla firm.

Wydłużenie średniej długości życia i starzenie się populacji to jedno z zagrożeń, o którym pisze w swoim opracowaniu profesor Andrzej Denys.  Monografia „Zagrożenia życia publicznego” zawiera uaktualnione dane dotyczące najważniejszych faktów z sytuacji demograficzno-społecznej ludności Polski, takich jak: długość życia  i umieralność Polaków, chorobowość podlegająca hospitalizacji, obciążenia nowotworami złośliwymi, zaburzenia psychiczne, zachorowania na choroby zakaźne, wypadki i zatrucia, zagrożenia środowiskowe, czynniki ryzyka związane ze stylem życia. Zawiera także omówienie wydatków na ochronę zdrowia oraz infrastrukturę systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Książka dostępna jest w księgarni Profinfo.