- To co niepokoi, to dalej powtarzane publicznie i przez wiceministra Tombarkiewicza i ministra Radziwiłła zapowiedzi wyprowadzenia lekarzy z zespołów ratowniczych oraz upaństwowienie całego systemu ratownictwa medycznego, który oznacza eliminację między innymi takiej spółki jak Falck Medycyna -  komentuje Rzecznik Falck Wojciech Jóźwiak.


 [-DOKUMENT_HTML-]

Według Falck oba te rozwiązania są szkodliwe oraz niebezpieczne dla pacjentów i wpłyną na pogorszenie jakości działania całego systemu. Obecność podmiotów niepublicznych w połączeniu z konkursami, jako metodą przyznawania kontraktu gwarantują podejmowanie działań przez wszystkie zainteresowane podmioty na rzecz stałego podnoszenia jakości świadczonych usług oraz dbałości o poziom kosztów i efektywności systemu. Próba wyeliminowania lekarzy wydaje się absurdalna i trudna do dyskutowania.

- Wierzymy, że trwająca dyskusja nad zasadami działania systemu ratownictwa medycznego w Polsce powinna pozwalać na ograniczanie występujących dzisiaj problemów, a nie tworzenie nowych – dodaje Wojciech Jóźwiak.


Źródło: Falck Medycyna

Czytaj także: Rewolucyjne zmiany w ratownictwie medycznym>>>