- Wystąpiliśmy do Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej (CAF) o zmianę terminu, odpowiedzi na razie nie otrzymaliśmy. Naszym zdaniem, turniej powinien być przeniesiony na 2016 lub nawet na 2017 rok, gdy epidemia - miejmy nadzieję - zostanie zlikwidowana. Obecnie zagrożenie jest bardzo poważne - powiedział minister informacji i rzecznik rządu Mustapha Khalfi.

CAF anulował dotychczas wszystkie mecze piłkarskie w trzech krajach najbardziej zagrożonych Ebolą - Liberii, Gwinei i Sierra Leone. Wiele państw Afryki rozważa możliwość wprowadzenia zakazu podróżowania do i z krajów, gdzie wirus się rozprzestrzenia. Jednak - w opinii Światowej Organizacji Zdrowia (WHA) - takie działanie nie wpłynie na ograniczenie epidemii.

W najbliższych dniach do Maroka przyjedzie prezydent CAF Issa Hayatou, aby z władzami kraju ustalić ewentualnie nowy termin przeprowadzenia imprezy. Generalnie jednak CAF nie chce jego zmiany i już rozpoczęło rozmowy z innymi państwami. Ofertę przedstawiono między innymi Ghanie i RPA. (pap)