19-procentowy wzrost odnotowano w zakresie sprzedaży abonamentów, które stanowią 69 procent przychodów spółki. O 22 procent wzrosła sprzedaż usług komercyjnych. Odnotowano także wzrost EBITDA do 6,1 procent w I półroczku 2015. 

- Największy wpływ na zwiększenie poziomu EBITDA miał pion przychodni, głównie za sprawą dużego wzrostu poziomu sprzedaży abonamentów i usług komercyjnych skierowanych do klientów indywidualnych. Warto też zwrócić uwagę na spory wzrost zysku w pionie diagnostyki. Potencjał spółki w tym obszarze w najbliższym czasie znacznie powiększymy. Badania nowoczesnym rezonansem magnetycznym będzie można wykonać między innymi w klinice medycyny sportowej na terenie klubu Legia Warszawa czy w kolejnej placówce w Katowicach, których otwarcia planowane są na czwarty kwartał 2015 roku - mówi Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med. 

Do tej pory z inwestycji zapowiadanych przez spółkę otwarte zostały dwie nowe placówki medyczne: we Wrocławiu, w budynku West Gate przy ulicy Lotniczej oraz w Katowicach przy ulicy Chorzowskiej. Usługi świadczone w nowo powstałych przychodniach obejmują między innymi konsultacje medyczne, badania diagnostyczne i analityczne, jak również stomatologię. 

Czytaj: Enel-Med zapowiada otwarcie nowej przychodni >>>

- Duży nacisk położyliśmy na rozwój stomatologii, od której zaczynaliśmy naszą działalność ponad 20 lat temu. Zgodnie z ogłoszoną strategią sukcesywnie zwiększamy liczbę gabinetów, a co się z tym wiąże otwieramy je również w nowych lokalizacjach, co miało miejsce zarówno w Katowicach, jak i we Wrocławiu. Warto pamiętać, że Enel-Med intensywnie rozwija sprzedaż usług komercyjnych skierowanych do pacjentów indywidualnych, a stomatologia w dużej mierze sprzedawana jest jako usługa komercyjna - dodaje Adam Rozwadowski. 

W czwartym kwartale 2015 roku spółka nadal będzie zwiększać swój potencjał. Trwają zaawansowane prace nad otwarciem kliniki medycyny sportowej i przychodni abonamentowej wraz z przychodnią endoskopową w Warszawie oraz placówki z rezonansem magnetycznym w Katowicach. 

Na ogólnopolską sieć medyczną Enel-Med składają się wieloprofilowe oddziały własne, zlokalizowane w Warszawie (Promenada, Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze), Gdańsku (Grunwaldzka), Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie, West Gate), sześć specjalistycznych przychodni przyzakładowych (Sonoco w Łodzi, Philips w Pile, NBP i Millennium w Warszawie, LG Display Poland w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Biskupice Podgórne, Podstrefie Wrocław-Kobierzyce, Przychodnia Przyzakładowa w Rossmann SDP w Łodzi), klinika medycyny estetycznej ESTELL oraz dwa szpitale w Warszawie: wielospecjalistyczny Szpital Zacisze, funkcjonujący od 1998 roku (operacje z zakresu: ginekologii, laryngologii, okulistyki, chirurgii naczyniowej i ogólnej) i otwarty w 2012 roku Szpital Centrum, gdzie wybitni lekarze operatorzy przeprowadzają innowacyjne zabiegi z zakresu ortopedii, neurochirurgii i chirurgii ręki. Ogólnopolska sieć medyczna Enel-Med obejmuje również ponad 1.300 placówek partnerskich w całej Polsce.

LEX Przychodnia to serwis dopasowany do codziennych obowiązków osób zarządzających ambulatoryjnymi podmiotami leczniczymi, który zapewnia wiarygodną, aktualną rzetelną i zrozumiałą informację z zakresu prawa i zarządzania przychodnią. Oferuje natychmiastowe wsparcie w rozwiązywaniu problemów oraz rozwiązania podane w zakresie, który odpowiada dokładnie potrzebom dyrektorów oraz kierowników przychodni.

Więcej informacji: www.produkty.lex.pl