Wartość projektu wyniosła 898 739, 35 złotych, a kwota dofinansowania z funduszy europejskich to 716 880, 95 złotych

Lądowisko umożliwi operowanie zespołów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego o każdej porze dnia i nocy, zarówno w sytuacjach zagrożenia życia, jak również w ramach procedur związanych z tzw. transportem międzyszpitalnym.

Lądowisko składa się ze strefy końcowego podejścia i startu - pole wzlotów (FATO) o wymiarach 25x25 metrów, wewnętrznej strefy przyziemienia i wzlotu (TLOF) o wymiarach 15x15 metrów oraz drogi technicznej zapewniającej dojazd do TLOF dla ambulansów i innych pojazdów służby ratowniczej.

Zgodnie z wymogami technicznymi dla tego typu lądowisk, obiekt wyposażono w oświetlenie nawigacyjne, składające się ze świateł krawędziowych strefy przyziemienia i wzlotu TLOF, świateł krawędziowych strefy końcowego podejścia i startu FATO, świateł podejścia oraz podświetlanego wskaźnika wiatru na dachu szpitala. Poza tym na dachu szpitala umieszczono latarnię lądowiskową, której zadaniem jest ułatwienie pilotom identyfikację i lokalizację lądowiska.

10 maja 2017 roku dokonano odbioru robót budowlanych, a termin zakończenia projektu zaplanowano na 30 czerwca 2017 roku.

Źródło: ww.spzoz-dzialdowo.pl

 [-DOKUMENT_HTML-]